Kadı Nimet Kronoloji & Tarihçemiz

HAKKIMIZDA

Kadı nimet balıkçılık, kırk yılı aşkın süredir çarşı esnafı olan balıkçı Nimet Köseoğlu tarafından canlı balık satışı üzerine kurulmuştur. İnsanların dilediği balıkları seçip, kendi gözleri önünde ayıklatıp pişirilmesi düşüncesiyle masalar ilave edilerek bugünkü naturel balık satış ve restorant halini almıştır.

Kadıköy Tarihi Balıkçılar Çarşısının dokusunda yer alan Kadı Nimet Balıkçılık , insanların mevsiminin en çeşitli taze balıklarını , deniz ürünlerini bulabileceğiniz yıllar boyu korudugu lezzet ve kalitesı sayesinde balık severlerin ugrak noktası haline gelmiş bir mekan olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

‘kıymetlimiz balık’ olduğu için de size en güzel işlenmiş hallerini sunuyoruz örneğin; lakerda, balık pastırması, ahtapot ızgara, somon fume, çiroz v.s. Mezelerimizi oluşturduğumuz ürünleri en değerli yerlerinden sizin için temin ediyoruz. Örneğin, peynirimizi Ezineden ,zeytinimizi Hataydan, enginarımızı İzmirden zeytinyağımızı egeden kayakoruğu ve börülcemizi Çanakklaleden.. Kalite olmazsa olmaz bir ölçüdür bizim için.Ürünlerimizi oluştururken misyonumuz ‘kendimizin yemeyeceği ürünleri size sunmamaktır.’

Alışılagelmiş ‘balıkçı’ kopseptinin çok dışında, modern ama bir o kadar da sıcak ve samimi. Restorantımızın nezih ortamında yemek yiyebileğiniz değişik konseptte katları bulunmaktadır, Giriş katı: çarşı kültürünü yaşayarak , balık tezgahının hareketliliği eşliğinde balıklarınızı yiyebilir , 1. Kat salonumuzda günün her saatinde sakin bir ortamda yemeginizi yiyebilirsiniz, Teras katımızın farklı dekorasyonunda açık havada gece yıldızlar eşliğinde rakınızı yudumlayabilirsiniz.

Logomuz nasıl oluştu

Babamız Nimet Köseoğlu’ nun kadıköy ‘ e bir armağınıda kaz rodidir. Rodi 11 yıl kadıköyde Yaşamış ve kadıköylülerin sevgilisi haline gelmiştir. Bu sevgi o kadar ileri gitmiştir ki; Kadıköy Belediyesi tarafından heykeli yapılmıştır. Nimet Köseoğlu ve rodinin arasındaki bağlılık işletmeye logo oluşumunda ilham vermiş ve kadıköylülerle paylaşımlarını ölümsüzleştirmişlerdir. logomuz rodiden, ismimiz nimet beyin balık esnafı tarafından kadı nimet olarak anılmasıyla oluşmuştur.

Çalışma Saatleri

Salı – Pazar
11:00 AM
19:00 PM
Paket Servis
11:00-AM
21:00 PM

PaketSiparişi başlat
Eve İşe Paket Şiparişmi vereceksiniz?
Merhaba 👋
Taze Balık & Deniz Nimetleri & Meze veya Pişmiş Balık &Deniz Ürünleri Paket Sipariş mi vereceksiniz?