Hikayemizi Keşfedin

Rodi’nin Bir Günü

Hakkımızda

1970’li yıllarda balık satışıyla başlayan ve 2001 yılında restoran kimliği kazanan Kadı Nimet; Tarihi Balıkçılar Çarşısı’nda hizmet veriyor.

Kadı Nimet Balıkçılığın kurucusu olan Nimet Köseoğlu İstanbul Kadıköy balıkçılar çarşısında 40 seneyi aşkın süredir çiğ balık satışı yaparak Kadıköy halkına hizmet veren ilk balıkçılarındandır.

Deniz ürünlerindeki engin kazanımını Kadıköy’ün ilk balıkçısı olan Garbis ustadan el alması ile sağlamıştır. 

Ocaklarda mevsim balıkları pişiyor, mezeler ve salatalar mevsim koşullarına göre en taze ürünlerle hazırlanıyor.

Zeytinler Hatay’dan, Zeytinyağı Kuzey Edremit Körfezinden, Kayakoruğu Çanakkale’den, Enginar İzmir’den, Deniz Börülcesi Enez’den geliyor.

2008 yılında Nimet Köseoğlu aramızdan ayrılmıştır, lezzetlerin babadan oğula aktarımı ile balıkçılıkta deneyimli 3. kuşak tarafından işletilmeye devam ediyor. 

Nimet Köseoğlu tarafından canlı balık satışı ile Misafirlerin yoğun talebi üzerine seç, ayıklat ve pişir uygulaması düşüncesine geçilerek açılan Kadı Nimet Balıkçılık; insanların dilediği balığı seçebilmeleri ve mutfak ekibinin hızla pişirerek servis edilmesi düşüncesiyle bugün ki natural balık satış ve gastronomik deniz ürünleri Restaurantı haline gelmiştir.

Kadı Nimet, Kadıköy’ün Tarihi Balıkçılar Çarşı’sındaki yoğun bir köşesi – bölgesinde yer alan bir balık restorandır. Binanın iki tarafında camlı cephe, pazara bakan ve hareketli bir İstanbul kavşağı ile sizleri karşılıyor.

Kadı Nimet Balıkçılık, kırk (40) yılı aşkın süredir çarşı esnafı olan balıkçı Nimet Köseoğlu tarafından canlı balık satışı üzerine kurulmuştur. İnsanların dilediği balıkları seçip, kendi gözleri önünde ayıklatıp pişirilmesi düşüncesiyle masalar ilave edilerek bugünkü naturel balık satış ve restorant halini almıştır.

Kadıköy Tarihi Balıkçılar Çarşısı’nın dokusunda yer alan Kadı Nimet Balıkçılık , insanların mevsiminin en çeşitli taze balıklarını , deniz ürünlerini bulabileceğiniz yıllar boyu korudugu lezzet ve kalitesı sayesinde balık severlerin ugrak noktası haline gelmiş bir mekan olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

“kıymetlimiz balık” olduğu için de size en güzel işlenmiş hallerini sunuyoruz örneğin; lakerda, balık pastırması, ahtapot ızgara, somon fume, çiroz v.s. Mezelerimizi oluşturduğumuz ürünleri en değerli yerlerinden sizin için temin ediyoruz. Örneğin, peynirimizi Ezineden ,zeytinimizi Hataydan, enginarımızı İzmirden zeytinyağımızı egeden kayakoruğu ve börülcemizi Çanakklaleden.. Kalite olmazsa olmaz bir ölçüdür bizim için.Ürünlerimizi oluştururken misyonumuz ‘kendimizin yemeyeceği ürünleri size sunmamaktır.’

Menüde; balık köftesi ızgarası, pazı sarma, balık kokoreç gibi ara sıcaklar; levrek marine, vişneli enginar, levrek dolma, kuru domatesli zeytin salatası gibi mezeler ve kalkan tava, palamut ızgara, mezgit fileto, lüfer ızgara, hamsi tava gibi deniz nimeti balık çeşitleri bulunuyor.

Alışılagelmiş ‘balıkçı’ kopseptinin çok dışında, modern ama bir o kadar da sıcak ve samimi. Restorantımızın nezih ortamında yemek yiyebileğiniz değişik konseptte katları bulunmaktadır, Giriş katı: çarşı kültürünü yaşayarak , balık tezgahının hareketliliği eşliğinde balıklarınızı yiyebilir , 1. Kat salonumuzda günün her saatinde sakin bir ortamda yemeginizi yiyebilirsiniz, Teras katımızın farklı dekorasyonunda açık havada gece yıldızlar eşliğinde rakınızı yudumlayabilirsiniz.

Nimet Köseoğlu tarafından Kadıköy’e kazandırılan ve logoda da yerini alan Kaz Rodi’nin hikâyesini dinlemek ve nefis balıklar tatmak için Nimet’in tezgâhını ziyaret edebilirsiniz.

Logomuz nasıl oluştu

Babamız Nimet Köseoğlu’ nun Kadıköy ‘ e bir armağınıda kaz rodi dir. Rodi 11 yıl kadıköy’de Yaşamış ve Kadıköy’lülerin sevgilisi haline gelmiştir. Bu sevgi o kadar ileri gitmiştir ki; Kadıköy Belediyesi tarafından heykeli yapılmıştır. Nimet Köseoğlu ve rodinin arasındaki bağlılık işletmeye logo oluşumunda ilham vermiş ve Kadıköy’lülerle paylaşımlarını ölümsüzleştirmişlerdir. Logomuz rodi den, ismimiz Nimet beyin balık esnafı tarafından Kadı Nimet olarak anılmasıyla oluşmuştur.

Kadı Nimet Dünyası

Çalışma Saatleri

Salı – Pazar
11:00 AM
19:00 PM
Paket Servis
11:00-AM
21:00 PM

PaketSiparişi başlat
Eve İşe Paket Şiparişmi vereceksiniz?
Merhaba 👋
Taze Balık & Deniz Nimetleri & Meze veya Pişmiş Balık &Deniz Ürünleri Paket Sipariş mi vereceksiniz?